Smartphony a tablety neslouží jen ke hraní, pomohou při učení

Studenti a žáci mohou moderní technologie využívat nejen k hraní her, ale také k učení nebo rozvoji některé ze svých schopností, a to zábavnou a interaktivní formou.

Telefon už dávno neslouží jen k telefonování. V rukou dítěte se může přeměnit nejen na hračku, která mu umožní poslouchat hudbu, prohlížet internetové stránky nebo hrát hry, ale zároveň v sobě ukrývá i neuvěřitelnou encyklopedii informací. Zcela jednoduše ho můžeme přeměnit na pomocníka při učení.

„Existuje mnoho užitečných aplikací pro chytré telefony, které školákům dokáží usnadnit studium. Vědeckou kalkulačku, školní rozvrh, či periodickou tabulku a mnoho dalších aplikací si můžete zdarma stáhnout do zařízení v obchodu s aplikacemi Google Play,“ vysvětluje Peter Fecko z Google Slovensko.

K čemu všechno umíme použít tyto chytré telefony? Poslouží nám jako slovník, který funguje pro více než 70 jazyků, atlas světa, který znázorňuje zemi z ptačí perspektivy, ale také na úrovni ulic. Najdeme však také sofistikované mobilní aplikace pro vysokoškoláky.

Nové technologie nejen snadno zpřístupňují informace, které bychom jinak neměli k dispozici, ale v mobilním podání je poskytují bez ohledu na to, kde se nacházíme, ale hlavně ve chvíli, kdy je zrovna opravdu potřebujeme.

Další články autora