Skinny, slim, boyfriend, mom fit, bootcut či flare.

Džíny patří k nejoblíbenějším kouskům oblečení. Sotva byste hledali ženu, která ve svém šatníku nemá alespoň jeden kus těchto univerzálních kalhot. Džínová móda se však sezónu za sezónou mění a někdy není snadné vyznat se v terminologii a v drobných rozdílech mezi jednotlivými typy. Poznejte rozdíly mezi džínami, které jsou aktuálně nejvíce trendy.

Mom fit džíny – tento termín se možná dobře hodí pro současné teenagerky, které znovu objevují bizarní střih devadesátých let. Vyšší pas, volný zadek a zúžené kotníky. V našich končinách jsou dobře známé jako „mrkváče“.

Boyfriend džíny – jsou volné džíny, které v posledních sezónách zaznamenaly opětovný úspěch. Širší a rovné džíny vypadají, jako by si je ženy půjčily od svých partnerů. Přestože působí chlapecky, tento střih proslavila především Marilyn Monroe.

Girlfriend džíny – mezi boyfriend a girlfriend džínami je jen malý, zato velmi podstatný rozdíl. Vyšší pas, který je činí ženskejšími. Stále jsou však dostatečně volné a poněkud chlapecké.

Straight džíny – asi nejpopulárnější rovné džíny. Jedná se o klasický střih kalhot, jak je koncem 19. století představil Levi Strauss. Kalhoty se na žádném místě nerozšiřují ani nezužují a mají stejný obvod od kolene až po lem.

Slim fit džíny – džíny, které obepínají hýždě, ale v oblasti stehen a lýtek jsou volnější. Tento typ džín sice kopíruje postavu, ale nestahuje ji ve všech partiích. Jedná se o velmi populární kalhoty, které lichotí postavě a mají univerzální využití.

Skinny džíny – jsou díky většímu množství elastenu skutečně obtaženy. Od vyššího pasu až po lem pevně obepínají postavu, a jsou proto vhodné především pro velmi štíhlé ženy. V posledních letech se skinny džíny těší velké popularitě, a to i přesto, že jejich nošení není moc pohodlné. Existují také v extrémní verzi super skinny.

Bootcut leg džíny – jsou kombinací straight a flare džínsů. Obepínají pás i hýždě, směrem ke stehnům se uvolňují a při lýtkách mírně rozšiřují. Nejde ovšem o klasický zvonový střih, jen o mírné rozšíření. Aktuálním trendem je spodní část rozstřihnout.

Flare leg džíny – klasické zvonové kalhoty, které se popularitě těší již od sedmdesátých let. Na hýždích a stehnech kopírují postavu a od kolen až k lýtkům se rozšiřují. Míra spodní šířky není ničím limitována. Může se jednat o mírné i extrémní rozšíření.

Wide leg džíny – velmi široké a tedy i velmi pohodlné džíny. Od pasu směrem ke spodnímu lemu se postupně nebo rovnoměrně rozšiřují. Postavu neobepínají v žádné části. Velmi často se tento typ džín nosí ve zkrácené délce sahající do poloviny lýtek.

Další články autora