Co si obléct k džínám? Poznejte trendy i stálice

Džíny již několik desetiletí patří ke stabilní součásti šatníku každé ženy. Kdysi pracovní oděv se v průběhu minulého století stal symbolem svobody i uniformou jedné generace. Podle délky, šířky a stupně vyšisování se jejich nositelé identifikovali se svou „domovskou“ skupinou.

Dnes jsou tyto rozdíly již téměř setřeny. V obchodech narazíte na džíny všech možných barev, velikostí a délek. Super skinny džíny, vedle džínsů rovného střihu nebo takzvaných mom fit, boyfriend a girlfriend džínsů.

Totéž platí io vzorování. V ostatních sezónách nejde jen o intenzitu denimu, ale také o různé vzorování a aplikace. Rozřezané nebo děravé džíny se do módy vracejí v cyklických vlnách a momentálně jsou právě na svém vrcholu. Kromě děr vévodí zdobení různé typy aplikací. V trendu jsou výrazné výšivky, perličkové aplikace, všité boční stuhy, roztřepené okraje kalhot i patchworkové kombinace více denimů.

Džíny jsou opravdu univerzální kus oblečení, které můžete použít pro téměř každou příležitost. Výjimkou jsou velké společenské události jako oficiální oslavy, návštěvy divadel či jiných významných kulturních institucí. V běžném dni však mají minimum omezení a jejich nošení je podmíněno jen správnou kombinací. Tady jsou tipy.

Bílá košile
Nesmrtelná kombinace dvou základních kousků oděvů. Přestože jde o módní minimal, nedá se mu upřít jistá extravagance. Vsadit můžete na košilovou klasiku rovného střihu, ale nic vám nebrání sáhnout i po výraznějších a modernějších kouscích, jakými jsou extrémně dlouhé košile či košile se širokými rukávy.

Oversize svetr
Pro podzim a zimu neexistuje lepší kombinace. Velké, v některých případech až nadrozměrné svetry, které vás ukryjí před chladem i před nepohodlím. Oversize svetry se aktuálně nosí ke všem střihům džínů. Jedná se o výrazně neformální trend.

Jemné a barevné halenky
Mimořádně vděčná kombinace, vhodná pro běžný den, do práce i pro volný čas. Okouzlující jsou kombinace tmavého denimu a jemných halenek, ale bát se nemusíte ani větší extravagance. K halenkam se výborně hodí džíny s vysokým pasem.

Denim na denimu
Kalhoty i vrchní část oděvu tvořená džínsovinou. I tento trend se opakovaně vrací a momentálně je na výsluní. Džíny kombinované s džínovými bundami a halenkami nepotřebují mít stejný barevný odstín nebo strukturu. Dovolit si můžete také několikanásobné vrstvení a dokonce různé typy aplikací současně.

Další články autora