Takto jste obočí zřejmě nikdy netrhali.

Chytit do ruky nit, přiložit k porostu nad očima a potáhnout? Technika, kterou již staletí znají v Asii na zbavování se ochlupení, se postupně dostává ik nám.

Pokud si troufnete nechat pinzetu stranou a vyzkoušet tento na první pohled netypický způsob trhání obočí, je vysoce pravděpodobné, že si jej oblíbíte.

Jeho princip spočívá v tom, že se sváže kousek nitě a ten se přeloží do tvaru, který připomíná ležatou osmičku. Jedna ruka drží koncovou část pevně, druhá vykonává pohyb tak, aby překřížená nit ve středu vytrhávala nežádoucí chloupky. Ačkoli to může znít na první poslech složitě, opak je pravdou.

Jemná a šetrná preciznost
Některé ženy se obávají bolestivosti threadingu, mnozí odborníci z kosmetických salonů se však shodují, že ačkoli je to neobvyklý způsob, patří k nejšetrnějším a nebolí, respektive je bolestivostí srovnatelný s trháním obočí pinzetou.

Na rozdíl od něj však stojí na dokonalé preciznosti a díky threadingu se lze zbavit i nejjemnějších chloupků. Výhodou také je, že odstraní chloupky celé is kořínkem. Navíc jejich threading zvládne i více najednou a je jen malá šance, že kůže po něm zůstane výrazně podrážděná.

Může se však stát, že na místě vytržení zůstane jemně zarudlá, zejména má-li žena velmi citlivou pokožku. V takovém případě pomůže chladivý gel ke zklidnění, případně růžová voda či aloe-vera.

Levný způsob s dlouhodobým výsledkem
Threading se kromě obočí může používat ik vytrhávání dalšího ochlupení na obličeji včetně toho nad horním rtem.

Kromě toho je tato metoda levná a rychlá a na obočí dokáže udělat dle libosti a preference dramatickou, ale i jemnou změnu.

Navíc je výsledek dlouhodobý. Pokud navštívíte kosmetický salon, ve kterém threading provádějí, další návštěvu budete potřebovat až za několik týdnů.

Další články autora