Jsou novoroční předsevzetí každoročním klišé?

Jaksi častěji se v období po přelomu let dávají závazky. Méně jíst, více sportovat, změnit zaměstnání či dokonce změnit od základu svůj život. Novoroční předsevzetí – jste je zastánci, nebo je zcela ignorujete?

Jaksi častěji se v období po přelomu let dávají závazky. Méně jíst, více sportovat, změnit zaměstnání či dokonce změnit od základu svůj život. Novoroční předsevzetí – jste je zastánci, nebo je zcela ignorujete?

res.jpgPředsevzetí je zákon
Každým rokem je pro vás těžší a těžší vymyslet byť jen jedno-jediné novoroční předsevzetí, protože od minulého roku dodržujete dělenou stravu, od předminulého nekouříte a už třetí rok chodíváte pravidelně cvičit? Dodržet novoroční předsevzetí je pro vás naprostou samozřejmostí. Pokud si jednou dáte předsevzetí, tak jej dodržíte, ať by se dělo cokoliv. Na konci roku bilancujete a vymýšlíte, co by se dalo na vašem životě vylepšit, hledáte nová a nová předsevzetí a my ostatní vám jen tiše závidíme vaši pevnou vůli. A vy se jen tiše divíte, že ostatní mají kolem novoročních předsevzetí tolik řečí…

Aby řeč nestála
Každý rok úderem půlnoci z posledního dne starého roku na první den toho nového, s přáním všeho nejlepšího si sama pro sebe stanovujete nové cíle. Ani ne tak nové jako staronové. Slibujete sama sobě, že se budete zdravěji stravovat, více věnovat rodině, méně stresovat, našetříte si na novou kuchyni a konečně seknete s kouřením. Předsevzetí více než dost – jako každý rok.

Na zdravé stravování zapomínáte hned s novoročním obědem, úspory padnou s prvním výprodejem a cigaretu si zapálíte po prvním stresujícím dni v práci. Novoroční předsevzetí padají jako domeček z karet a vy si z toho vůbec neděláte těžkou hlavu. Víte, že za rok či dva to bude stejné, vždyť předsevzetí patří k novému roku.

Předsevzetí ano, ale ne na Nový rok
Koncoroční bilancování a novoroční předsevzetí nejsou nic pro vás? Když máte chuť na změnu, uděláte ji bez ohledu na to, zda je Nový rok, Velikonoce nebo obyčejný den uprostřed léta? Se změnou – hlavně k lepšímu – přece nebudete čekat na zlomové datum mezi dvěma lety. A tak se vás novoroční předsevzetí netýkají, ledaže by náhodou změnu bylo třeba udělat právě teď.

Nebo naopak, pokud máte chuť na změnu, důkladně ignorujete datum 1. leden. Abyste se nestali součástí davu a nedopadli tak, jako mnoho ostatních – 4. ledna si už ani nevzpomenou, že si něco umínili. Pro vás je novoroční předsevzetí pouze klišé a vy nechcete být jeho součástí

Nejčastější novoroční předsevzetí:

  • najít novou práci,
  • zdravěji žít (změnit stravovací návyky, přestat kouřit, začít cvičit),
  • více se věnovat rodině, dětem,
  • žádné.

Další články autora